Marcowa POMPA

W marcu trzeci wtorek miesiąca przyszedł zaskakująco szybko, ale nie zaskoczyło to nas i byliśmy gotowi na kolejne głoszenie z POMPĄ na ulicach Poznania. Zaczęliśmy jak zawsze od wspólne Eucharystii u oo. dominikanów, którą sprawował nasz duszpasterz – o. Andrzej. Po mszy zostaliśmy w kościele, by uczestnikami innych wspólnot i wiernymi, którzy chcieli się włączyć w modlitwę, uwielbiać naszego Boga, oddać Mu całą chwałę i prosić o łaski potrzebne do ewangelizacji.

Po przyjściu pod Starego Marycha zaczęliśmy ewangelizację wspólną pieśnią, słyszalną od Kupca aż po Stary Browar. Potem mikrofon przejął Patryk, który wytrwale głosił przechodnim najważniejsze prawdy naszej wiary – Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, który zgładził nasz grzech i dał nam nowe życie, którym możemy cieszyć się każdego dnia. I o tej radości z życia w Chrystusie kilka osób, m.in po raz pierwszy Mariusz, powiedziało przechodzącym poznaniakom. A wielu innych ludzi mogło o tym usłyszeć od wielu par ewangelizatorów, którzy rozeszli się po okolicznych ulicach i placach, by tam głosić Ewangelię.

Po około 45 minutach spotkaliśmy się na wspólną modlitwę, a potem udaliśmy się z powrotem do klasztoru, by tam dzielić się doświadczeniem tej ewangelizacji i cieszyć się wspólnym czasem.

Przez ręce Maryi, powierzamy Bogu wszystkie osoby, które spotkaliśmy, które mogły od nas usłyszeć o Chrystusie a także tych, za których się modliliśmy. Wierzymy, że Bóg dalej będzie uzdrawiał ich serca i ciała, wszak „czy śpimy, czy czuwamy, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie”.

Recommended Posts