POMPA W SZPITALU

Kwietniowa POMPA miała przebieg zdecydowanie odbiegający od tego jak zazwyczaj wyglądają w naszej Wspólnocie trzecie wtorki miesiąca. A to wszystko za sprawą zaproszenia od ks. Jana Kwidzyńskiego SAC, który pełni posługę kapelana Szpitala Klinicznego przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu i spotykającego się tam wspólnoty Odnowy w Duchu Świętem. Poprosili oni nas, byśmy odwiedzili Szpital i wspólnie z pacjentami uczestniczyli w Eucharystii oraz posługiwali modlitwą o uzdrowienie.

Wraz z naszym duszpasterzem, o. Andrzejem, pojechaliśmy na mszę do szpitalnej kaplicy. Nasza Diakonia Muzyczna posługiwała podczas liturgii, prowadząc śpiewa, a Ania, koordynatorka całego wydarzenia, na koniec mszy podzieliła się krótkim świadectwem z piątkowej ewangelizacji ulicznej i zachęciła pacjentów do dalszego trwania na wspólnej modlitwie. Po zakończeniu mszy świętej posługiwaliśmy wraz z osobami z innych wspólnot modlitwą wstawienniczą i modlitwą o uzdrowienie, objawiając Bożą chwałę i Jego miłość. Całe spotkanie zakończyliśmy krótką wspólną modlitwą uwielbienia.

Z racji, że nie było jeszcze tak późno, a pogoda dopisywała, to pozostałą część wieczoru wykorzystaliśmy na głoszenie wokół szpitala, rozmawiając i modląc się z pacjentami i ich gośćmi.

Wiele osób mówiło, że szkoda, iż częściej nie ma takich spotkań, okazując przy tym dużą wdzięczność za wspólne spotkanie, modlitwę i poświęcony czas oraz uwagę.

Chwała Bogu za ten czas posługi i spotkania z drugim człowiekiem oraz za wszystkie dzieła, których dokonał w sercach ludzi!

Recommended Posts