Uzdrowienie

W minioną sobotę, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, jak zawsze w weekend po POMPIE, spotkaliśmy się w gronie członków naszej Wspólnoty na spotkaniu formacji pogłębionej.
Zaczęliśmy chwile po 10.00, ze zwyczajowym dla nas drobnym poślizgiem, wspólną Eucharystią, którą odprawił dla nas o. Andrzej – nasz duszpasterz. Zaraz po mszy, trwając w radości z obecności Chrystusa pośród nas, oddaliśmy się uwielbieniu naszego Boga – tej modlitwie, która uwalnia nasze dusze od skupiania się na sobie, na naszych sprawach i pociąga nas ku Bogu, ku zachwytowi nad Jego Miłością, której możemy każdego dnia doświadczać i, o której możemy mówić innym ludziom.

Szczególnym wymiarem tej Miłości Boga względem każdego człowieka, który odkrywamy w ostatnim czasie ze szczególną mocą, jest fakt, iż Chrystus jest tym, który daje nam uzdrowienie i posyła, żebyśmy w Jego Imię to uzdrowienie przynosili naszym braciom i siostrom. Dlatego też konferencja o. Andrzeja była poświęcona tematowi modlitwy o uzdrowienie – przyjrzeliśmy się temu, w jaki sposób takie wydarzenia dokonywały się na kartach Starego i Nowego Testamentu oraz, w jaki sposób Chrystus posyła swój Kościół, by kontynuował to dzieło przez wszystkie wieki.
Jesteśmy wdzięczni Chrystusowi, że chce się nami posługiwać i, że wysłuchuje naszych modlitw, gdy powierzamy Mu siebie nawzajem i ludzi spotkanych na ulicy lub podczas rekolekcji – że On objawia się z mocą jako Jedyny i Prawdziwy Lekarz.

Po konferencji otoczyliśmy przez chwilę wspólną modlitwą tych spośród nas, którzy następnego dnia jechali głosić podczas ewangelizacji organizowanej we Wrocławiu przez ks. Kubę Bartczaka. A później już przeszliśmy do Sali Niebieskiej na agapę, by świętować ten wspólny czas.

Recommended Posts