Spotkanie ze Zmartwychwstałym

Oktawa Zmartwychwstania już za nami, ale mamy przed sobą jeszcze niemal czterdzieści dni świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią! Jest czym się radować ? A żeby tę radość i wdzięczność najpełniej Bogu wypowiedzieć nasze kolejne spotkanie wtorkowe zaczęliśmy od Eucharystii, którą celebrował nasz duszpasterz, o. Andrzej.

Zaraz po niej przeszliśmy do Dużej Sali na dalszą część spotkania. Zaczęliśmy, jak zawsze już od pewnego czasu, od 10-minutowego dzielenia w grupkach. Ten moment zawsze jest okazją do tego, żeby sobie nawzajem świadczyć o tym, jak Bóg wchodzi w naszą codzienność – tak samo jak wszedł w codzienność Apostołów, gdy przyszedł do nich, kiedy ci łowili ryby.

Właśnie o tym spotkaniu nad Jeziorem Tyberiadzkim oraz o kilku innych mówił na konferencji o. Andrzej, przybliżając nam relacje wspólnoty Apostołów ze Zmartwychwstałym Chrystusem w pierwszych dniach po tym poranku, w którym zastali oni pusty grób. Po wysłuchaniu konferencji mikrofon przejęła Ania, żeby poprowadzić nas w modlitwie uwielbienia, podczas której była też możliwość skorzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

Na koniec ojciec Andrzej udzielił nam wszystkim błogosławieństwa, posyłając nas do głoszenia Zmartwychwstałego Chrystusa we wszystkich miejscach naszego życia i na wszelkie możliwe sposoby. A okazji na pewno nie zabraknie – już w piątek kolejna ewangelizacja uliczna, a w kolejny wtorek POMPA!

Recommended Posts