Duchu Święty, rozpal nas!

W ostatni wtorek lutego, pomimo siarczystych mrozów, spotkaliśmy się, jak co tydzień, o 19.00 w kościele przy klasztorze oo. Dominikanów na Eucharystii, którą celebrował nasz Duszpasterz, o. Andrzej. W głoszonym słowie podkreślał on wagę spójności tego, co wewnętrzne i zewnętrzne oraz potrzebę nieustannego stawania się coraz bardziej uczniem Jezusa.

Po mszy przeszliśmy do Dużej Sali. Tę część spotkania zaczęliśmy od krótkiej modlitwy, a potem podzieliliśmy się na kilka mniejszych grup, żeby podzielić się ze sobą tym, jak w ostatnim tygodniu dostrzegaliśmy w naszym życiu działanie Boga. Po tym czasie wzajemnego umacniania się w wierze i nadziei wysłuchaliśmy konferencji naszego Lidera, Kuby, który, opierając się na nauczaniu Ojców Kościoła, ukazywał nam rolę Wcielenia Chrystusa dla naszego wzrostu wiary – szczególnie dla coraz większego otwierania się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Odpowiedzią na usłyszane słowo była nasza modlitwa uwielbienia, w której chcieliśmy dawać się prowadzić Duchowi do coraz głębszej relacji z Ojcem, przyzywaliśmy Jego namaszczenia, prosząc by rozpalał nas swoim ogniem. W czasie tej modlitwy szczególnie zawierzyliśmy też tych, którzy w najbliższy weekend jadą głosić rekolekcje w Świerczynie k. Leszna.

Po wszystkim była jeszcze chwila na rozmowę przy herbacie i ciastkach. Przed nami intensywny tydzień, wiec powierzamy się Waszej modlitwie!

Recommended Posts