Rób to stylowo!

Autor:
W Rekolekcje

Jako, że jesteśmy wspólnotą powołaną do ewangelizacji, Pan Bóg stwarza dla nas kolejne okazje by spełniać powierzoną nam posługę, także podczas Wielkiego Postu. Tym razem rekolekcyjnego dzieła podjęliśmy się w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Od 15 do 17 lutego naszymi słuchaczami byli uczniowie szkoły gimnazjalnej oraz średniej. Pobłogosławieni wczesnym rankiem każdego dnia przez księdza Jarka, mogliśmy rozpocząć dzielenie się tym, co sami otrzymaliśmy!

Mimo, że mieliśmy pomysł na to, jaki kierunek nadać głoszeniu, ufaliśmy, że Pan Bóg poprowadzi nas w tym, jak przekazać Dobrą Nowinę. Z upływem czasu nabieraliśmy pewności, że wszystko idzie zgodnie z bożym planem a my jesteśmy narzędziami, którymi Stwórca pragnie się posługiwać w doskonale przemyślany sposób.

Nad rekolekcjami czuwał Kuba ale przede wszystkim obecny był tam Duch Święty! To właśnie Jego moc była niewyczerpanym źródłem naszej siły. To On był nieocenionym wsparciem dla każdego naszego słowa, które było świadectwem autentycznego życia u boku Pana Boga. To On generował pomysły, dlatego tym bardziej otwieraliśmy się na improwizację. I wreszcie, to Duch Święty otwierał i przygotowywał serca naszych adresatów na przyjęcie treści Ewangelii.  A my, z każdym dniem rekolekcji czuliśmy się przez Niego zaskakiwani. Było po prostu pięknie!  Począwszy od zasłuchania uczniów w to, jakim są wyjątkowym dziełem Pana Boga, przez to, z jaką ciekawością chłonęli nasze świadectwa i treść Kerygmatu, skończywszy na decyzji, gdy polecali siebie modlitwie o uzdrowienie. Mimo, że oprócz kilku świadectw na koniec tak naprawdę nie wiemy co działo się w sercach pozostałych, byliśmy pewni jednego. Rozpoznawaliśmy, że oczekują na to, co wydarzy się kolejnego dnia, bardziej niż my sami.

Wspaniałym miejscem dla zwieńczenia czasu pełnego pytań, autorefleksji oraz doświadczania Bożej Miłości była Kaplica Przemienienia Pańskiego, gdzie zgromadziliśmy się ostatniego dnia. Te trzy dni były właśnie czasem intensywnego przemieniania. Pokornie pozwalaliśmy przemieniać się Chrystusowi i jednocześnie wzywaliśmy Świętego Ducha by przemieniał naszych młodszych Braci i Siostry.  Trzeci dzień rekolekcji stanowił ich koniec, jednakże modliliśmy się o to, by dla wielu z naszych słuchaczy był to nowy początek. Początek życia, które, tak jak powiedziała Ola, nie gwarantuje spokojnego lotu, ale zawsze bezpieczne lądowanie. A jak mogłoby być inaczej, kiedy korzeniem wszystkiego jest Miłość? J

Pan Bóg kolejny raz udowodnił nam jak hojnie darzy nas swoją łaską i onieśmiela wręcz tym, że obdarowuje wielkimi rzeczami, których się nie spodziewamy. Codziennie pamiętaliśmy o tym by wielbić Go w tym jak uzdolnia Nas do głoszenia właśnie w tej szkole, właśnie dla tych młodych ludzi, którzy mają usłyszeć właśnie nasze świadectwa wiary.

Polecajmy modlitwie całą młodzież Odzieżówki! Polecajmy każdą osobę, która już wie, że tęskni za Panem Bogiem i pragnie go poszukiwać. Jednocześnie pamiętajmy także o tych, którzy na razie bardzo pragną być odnalezieni po tym jak usłyszeli, że to Pan Bóg jako pierwszy tęskni za Nimi.

Recommended Posts