Neonowa POMPA

16 lutego, tak jak w każdy trzeci wtorek miesiąca odbyła się POMPA- niesamowite dzieło naszej Wspólnoty, podczas którego Pan Bóg przychodzi z jeszcze większą mocą i posyła nas by głosić Chrystusa na ulicach Poznania razem z członkami innych wspólnot. Tradycyjnie zgromadziliśmy się na mszy o 19 w dominikańskim klasztorze aby po niej wspólnie uwielbiać Chwałę Pana Boga i wyruszyć razem energicznym krokiem w stronę Marycha.

Tym razem obraliśmy motyw przewodni Jezusa, który jest Światłem. Tak jak widać na zdjęciach nie brakowało nam ani na chwilę Światła w żadnej postaci. Dlaczego? Bo niesamowitym doświadczeniem jest dzielenie się z innymi tym, co Pan Bóg czyni w naszym życiu. Więc i tym razem było jaśniej niż kiedykolwiek- mówiły o tym nasze roześmiane twarze, donośny śpiew słyszany aż po kraniec Półwiejskiej, neonowe bransoletki i radosne świadectwo głoszenia podczas herbaty w Niebieskiej po powrocie.

Kolejny raz w niezwykły sposób doświadczaliśmy Bożej Miłości jako Wspólnota. POMPA pokazuje, że możemy dokonać wielkich rzeczy kiedy w Imię Naszego Zbawiciela, w całej swojej pięknej różnorodności, jesteśmy współbrzmiącą Jednością. To właśnie Wówczas, Stwórca jeszcze hojniej darzy nas swoją obecnością. Jest dokładnie tak, jak mówi Ewangelista: Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich. (Mt 18,20). A było nas o wiele więcej niż dwóch czy trzech!
Recommended Posts