Wtorek z Różańcem w ręku

Ostatnie wtorkowe spotkanie w październiku zaczęliśmy, jak zawsze, od wspólnej Eucharystii celebrowanej przez naszego duszpasterza – ojca Andrzeja. Ale potem było już raczej inaczej niż zawsze. Dlaczego? Bo gdy miesiąc ma pięć wtorków, to ostatni z nich zawsze wypada poza schematem naszych spotkań – i wtedy po prostu słuchamy Ducha Świętego, do czego nas zaprasza tego dnia.

Tym razem zaprosił nas do wspólnej modlitwy różańcowej, więc razem rozważaliśmy z Matką Bożą tajemnice bolesne z życia Jej Syna. Odpowiedzialny za Diakonię Słowa Kamil zadbał, aby każda dziesiątka była poprzedzona odpowiednim fragmentem biblijnym odnoszącym się do rozważanej tajemnicy, a nasz Lider, Jakub, swoimi krótkimi wprowadzeniami pomagał nam jeszcze bardziej osadzić się w kolejnych scenach z Męki i Śmierci Chrystusa – abyśmy jeszcze bardziej mogli wejść w Jego tajemnice.

Korzystając z tego, że po zakończonej modlitwie zostało nam nieco więcej czasu  niż zazwyczaj (i że następnego dnia mieliśmy wolne), usiedliśmy na nieco dłuższe pogaduchy przy herbacie i ciastkach.

A już za tydzień pierwszy wtorek miesiąca, czyli dłuższe uwielbienie i dłuższa integracja. Zapraszamy! :)

Recommended Posts