WIĘCEJ SŁOŃCA, WIĘCEJ LUDZI? POMPA!

Autor:
W Ewangelizacja z Pomą

W ubiegłym tygodniu wiosna na dobre zawitała do naszego miasta. Poznaniacy wyszli na ulice, właściciele kawiarenek ochoczo wystawili ogródki, a nasza wspólnota, jak co miesiąc, zagościła na ul. Wrocławskiej, aby dzielić się radością Ewangelii 😉
Przebieg spotkania był standardowy, ale Pan Bóg przychodził z nową łaską i w nowy sposób. We wtorkowy wieczór wraz z innymi wspólnotami spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii, świętując tym samym imieniny naszego duszpasterza. Świadectwo życia św. Andrzeja Boboli stało się dla nas inspiracją, a słowo Ojca dotyczące jedności wśród chrześcijan prawdziwie nas poruszyło. Późniejsze głoszenie idealnie wpisało się w wysłuchane słowo, ponieważ wielu z nas miało okazję dzielić się Ewangelią z braćmi i siostrami z innych denominacji. Wiele osób zatrzymywało się, aby zapytać, kim jesteśmy i w ten sposób również mogło usłyszeć Dobrą Nowinę.
Po skończonej ewangelizacji i rozdaniu całego mnóstwa słoiczków miodu ze Słowem Bożym, udaliśmy się do klasztoru na dalsze świętowanie imienin o. Andrzeja, wdzięczni za jego posługę w naszej wspólnocie.

A w tym wszystkim, co mogły oglądać nasze oczy, niech Pan Bóg będzie uwielbiony!

 

Tymczasem polecamy się Twojej modlitwie, bo już w najbliższy piątek głoszenie na terenie parafii pw. Wszystkich Świętych :-)

 

/Klaudia

Recent Posts