O Tchórzu.

Pogoda na dworze zdecydowanie nie zachęca do tego, żeby wyściubić nos zza drzwi, ale nam to nie przeszkadza – zwłaszcza, gdy jest wtorek, a my chcemy wspólnie się spotkać na Eucharystii, modlitwie i posłuchać umacniającej konferencji.

Tym razem nie było z nami niestety ojca Andrzeja, który rano trafił do szpitala po udarze. Bardzo Was prosimy o modlitwę za niego, bo w ostatnim roku często miał problemy ze zdrowiem. Mamy nadzieję, że szybko do nas wróci!

Po mszy u dominikanów przeszliśmy do Dużej Sali, gdzie od samego początku Diakonia Muzyczna wprowadziła nas w klimat modlitwy. Po krótkim przywitaniu przyszedł czas na konferencję Patryka o intrygującym tytule „Tchórz”. Nasz były Lider opowiedział nam o tym, jak sam doświadczył „ucieczki z miasta tchórzy” – miasta, w którym robimy mnóstwo rzeczy, ale głównie po to by przed czymś uciec – przed sobą, przed innymi, przed Bogiem… Jak wydostać się z takiego stanu? – dać się poprowadzić Bogu, nawet w to, co wydaje nam się nie do końca racjonalne. Ważne, żeby były to rzeczywistości, do których czujemy się powołaniu w tym konkretnym momencie – „bo każda rzecz ma swój czas”! A co nas czeka, gdy dojdziemy do celu, do „Kraju Niemowląt”? – doświadczenie tego, że wiemy kim jesteśmy i wiemy, że jesteśmy kochani. A to daje siłę, by wejść we wszystkie doświadczenia i wyzwania, które przed nami.

W odpowiedzi na usłyszane podczas konferencji Słowo przeszliśmy do wspólnej modlitwy uwielbienia – oddając cześć naszemu Bogu i powierzając mu nasze życie oraz naszą posługę.

Spotkanie jak zwykle zakończyliśmy integracją w Sali Niebieskiej, gdzie mogliśmy wymienić się doświadczeniami początku nowego roku akademickiego i duszpasterskiego – a wiadomo, że to nigdy nie jest łatwy czas, więc dobrze jest móc pogadać z przyjaciółmi i doświadczyć tego, że wspólnota daje oparcie i siłę do zmierzenia się z tymi wyzwaniami.

A już w piątek pierwsza ewangelizacja uliczna – tym razem na terenie parafii na Starołęce. Nie możemy się doczekać i prosimy Was o modlitwę!

/ Kamil

 

Nagranie konferencji gotowe do pobrania znajdziecie tu:

https://drive.google.com/file/d/0B1VQFBVbCRfLVllJSzFXSnRVbW8/view

Recent Posts