Inauguracyjny wtorek

Stało się. Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski! W nowym miejscu i nowymi pomysłami oczekującymi na naszą realizację, których nie byłoby gdyby nie tchnienie jedynego takiego Świętego Ducha.

Są jednak pewne rzeczy, które nie uległy zmianie. O 19 zebraliśmy się na Eucharystii w kościele u dominikanów, aby tu tradycyjnie rozpocząć kolejny rozdział życia naszej Wspólnoty. Po mszy natomiast skierowaliśmy się do Dużej Sali. Musimy przyznać, że przyzwyczailiśmy się do Kaplicy u Pana Boga za Piecem, jednak teraz nastał czas aby oswoić nowe miejsce. Na początku spotkania wysłuchaliśmy konferencji Kamila- naszego lidera, dotyczącej planów na przyszły rok, gdzie nie brak zarówno ewangelizacji, jak i integracji. To czas pokaże jak będzie w tym roku, ale my jesteśmy spokojni. Bóg postara się o to, żeby proporcje zarówno naszej pracy jak i odpoczynku były właściwe. W związku z tym pozwoliliśmy sobie także na to, aby pewnych rzeczy nie planować. Nowym będzie ,,wolny wtorek”, który będzie miał miejsce raz na jakiś czas, podczas którego będzie działo się to, do czego Pan Bóg wcześniej nas powoła. Po konferencji uwielbialiśmy, tak jak najbardziej lubimy. Miejsce było co prawda nowe, ale atmosfera Uwielbienia raczej niewiele się zmieniła. Mamy nadzieję, że i Duża Sala będzie sprzyjać tej formie modlitwy. Chociaż w sumie- przecież nie tyle ważne jest, gdzie uwielbiamy, co Kogo :) Miłosiernego Boga. Głos zabrał także nasz duszpasterz- Ojciec Andrzej, który podzielił się swoją refleksją na temat przyszłego roku i podkreślił, że cieszy się, że jest z nami już drugi rok. :)

Nie brakło i czasu na integrację w Niebieskiej, biorąc pod uwagę wakacyjną przerwę, podczas której z wieloma rzadko lub wcale się nie widzieliśmy. Dobrze tu wrócić. Dobrze się zobaczyć. Dobrze spotkać się z Najwspanialszym Ojcem uwielbiając go.

Prosimy o modlitwę, abyśmy w nowym roku, tak jak wspomniał Kamil inspirując się żywym Słowem, rozpalali w sobie płomień Ducha, który będzie kierował nasze kroki ku głoszeniu.

Do zobaczenia za tydzień!

 

/ Monika.

 

 

Recent Posts