Jedziemy głosić do Świerczyny!

Autor:
W Ewangelizacja

15 sierpnia – tydzień po Uroczystości św. Dominika, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, rocznica śmierć św. Jacka – idealny dzień na głoszenie! Tym razem na zaproszenie księdza Maksymiliana Majchrzaka przyjechaliśmy do Świerczyny k. Leszna, aby podczas festynu w parafii pw. św. Łuksza Ewangelisty dzielić się z mieszkańcami naszym doświadczeniem Boga, wspólnie z nimi świętować i bawić się oraz modlić.

Żar lał się z nieba, ale na szczęście scena była pod daszkiem, a i lekki wiatr poprawiał sytuację. Nigdy wcześniej nie mieliśmy sposobności głosić przy takiej okazji, więc było to dla nas nowe doświadczenie. Ale kolejny raz zobaczyliśmy, że Bóg posługuje się naszymi talentami i tym, co każdy z nas może wnieść – Klaudia koordynowała całością wydarzenia i animowała modlitwę tańcem uwielbienia (przy wsparciu Żanety, Oli i Szymona), Kamil odnalazł się świetnie w roli konferansjera i prowadzącego quiz biblijny (a i dał radę też podzielić się świadectwem i prowadzić głoszenie), Ola i Szymon z mocą świadczyli o działaniu Boga w ich życiu, a Ania poprowadziła nas wszystkich w modlitwie oddania życia Chrystusowi.

Mieliśmy też okazję porozmawiać z kilkoma parafianami, dzieląc się z nimi naszą radością przeżywania wiary i poznając ich życie – kilkoro z nich prosiło także o osobistą modlitwę. A na sam koniec kolejny raz Bóg dał nam doświadczyć, dzięki gościnności księdza proboszcza, jak pięknie jest przekonać się o tym, że „zasługuje robotnik na swoją strawę”.

A już za parę miesięcy, jeśli Duch Święty pozwoli, może wrócimy do Świerczyny ?

/Kamil

 

PS: A autorowi tego wpisu i Klaudii dziękujemy za zdjęcia!

Recent Posts