Bądźcie zawsze gotowi- Jacki na Forum

„Bądźcie zawsze gotowi” – to hasło od tygodni widniało na ulicach Poznania, jednych zatrzymywało, innym burzyło krew żyłach. Ostatecznie, jak podają organizatorzy, blisko 1000, zapalonych i gotowych do ewangelizacji ludzi, odpowiedziało na widniejące zaproszenie i zgromadziło się pod gmachem Targów Poznańskich na III. Forum Ewangelizacyjne.

A jeśli mowa o gotowości, na wspomnianym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również naszej wspólnoty 😉

Przez cały dzień korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia duszpasterzy, którzy głosili konferencje i dawali świadectwo działania Ducha Świętego w dziedzinach bliskich ich sercu. Centralnym punktem Forum była Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, a zaraz po niej czas na obiad i wymianę refleksji, czyli dla każdego coś miłego.:)

Niedługo potem nastąpił wyczekiwany moment warsztatów – tylko dwie godziny i ponad 20 propozycji. Niejedna osoba stanęła przed życiowym dylematem – co wybrać?

Takiego dylematu nie mieli członkowie naszej wspólnoty, za najatrakcyjniejsze warsztaty uznali te prowadzone przez nich samych, czyli „Ewangelizacja z pompą”.

Z ogniem w sercu i mikrofonem w ręku, dzieliliśmy się naszym niebagatelnym doświadczeniem ewangelizacji, świadectwem działania Ducha Świętego, a to wszystko doprawiliśmy odrobiną praktycznej wiedzy.

Wierzymy, że osoby uczestniczące w warsztatach zostały poruszone naszym świadectwem, a na kolejnej Pompie głoszących będzie więcej niż potrzebujących głoszenia!

Na koniec dnia oddaliśmy Bogu chwałę we wspólnej modlitwie uwielbienia, dziękując za każde poruszenie serca i wołając o jeszcze więcej Jego obecności.

 

/Klaudia

Recent Posts