W postawie adoracji

Tydzień po POMPIE wracamy do naszych „zwyczajnych” wtorkowych spotkań. Jak zawsze zaczęliśmy od wspólnej Eucharystii o godz. 19.00 u oo. dominikanów. Niestety o. Andrzej nadal nie mógł być z nami z powodów zdrowotnych (ale ma się już coraz lepiej!), więc mszę odprawiał o. Roman, który skierował też bardzo konkretne Słowo do naszej Wspólnoty – zgodne z tym, co sami rozeznajemy – że w naszym głoszeniu mamy się opierać na Bogu, a nie na tym, co ze sobą weźmiemy.

Na dalszą część spotkania przeszliśmy do Kaplicy u Pana Boga za piecem, gdzie, po krótkim przywitaniu, oddaliśmy się radosnemu uwielbieniu naszego Boga, które poprowadził nasz Lider – Kamil, który też powiedział potem prelekcję o adoracji. Mogliśmy poznać trochę historię rozwoju kultu Najświętszego Sakramentu aż do postaci jaką znamy dzisiaj oraz dowiedzieć się, że dużo wcześniejszą praktyką była adoracja Krzyża. W oparciu o Katechizm i inne dokumenty Kościoła, Kamil bardzo mocno wskazał, że nasze trwanie w postawie adoracji ma się przekładać na nasze życie – że ma się w nas dopełniać konanie Chrystusa oraz blask Jego chwały. Dlatego też każdą naszą piątkową ewangelizację zaczynamy od adoracji Najświętszego Sakramentu – bo bardzo pragniemy, by wyryło się w nas Oblicze Chrystusa, byśmy, idąc do ludzi na ulicy, mogli im zanieść właśnie Jego.

Po całym pakiecie ogłoszeń (które dla odmiany przekazał nam Kuba) otoczyliśmy modlitwą tych, którzy w piątek zamierzali iść i głosić Dobrą Nowinę. Całe spotkanie zakończyliśmy zwyczajowo herbatą i drobnymi słodkościami w Niebieskiej.

A już za tydzień prelekcję o litaniach i Akatyście powie dla nas Kuba, który od tygodnia „wsiąkł” w Dominikańską Litanię do Najświętszej Maryi Panny i nie słucha nic innego… Do zobaczenia!

Recommended Posts