Styczniowa formacja Jacków

Rozpoczęliśmy tradycyjnie przy herbatce i słodkim w Sali Niebieskiej; nowością była łamigłówka rzucona przez Michała na rozruszanie naszych szarych komórek: Jest dziewięć orzechów włoskich, w tym jeden pusty; niepuste orzechy ważą tyle samo. Do dyspozycji mamy wagę szalkową, ale możemy jej użyć tylko dwa razy. Jak namierzyć pustego orzecha?

To był naprawdę twardy orzech do zgryzienia a rozwiązanie miało być tylko tylko dla najwytrwalszych – na zakończenie naszego Dnia Wspólnoty. Tak ożywieni tą łamigłówką wysłuchaliśmy konferencji ojca Andrzeja o tym, jak powstaje wspólnota. Zobaczyliśmy też filmik o wspólnocie „Janki” mającej podobny charyzmat jak my. Poznaliśmy 5 etapów tworzenia się wspólnoty: 1) powołanie nas przez Jezusa, 2) zgoda na tworzenie wspólnoty z konkretnymi ludźmi 3) zgoda na niedoskonałość obecnych we wspólnocie ludzi i wspólny rozwój 3) wspólnota czasu i dóbr 5) ewangelizacja czyli życie i dzielenie się Dobrą Nowiną.

Po konferencji wróciliśmy do Sali Niebieskiej, gdzie bawiły się dzieci z opiekunką. Uwielbiliśmy Pana pieśnią a potem zjedliśmy obiad, dyskutując o sytuacji naszej wspólnoty i możliwości rozwoju. Dowiedzieliśmy się też, ile wynosiła liczba pi dla Izraelitów, dociekliwi mogą to wywnioskować z 1 Krl 7, 23. Znamy już rozwiązanie zagadki z orzechami, ale nie powiemy – może sami zgadniecie! :)

 

Kinga i Tomek

Recent Posts