Spotkanie formacyjne

W Uroczystość św. Wojciecha zebraliśmy się na kolejnym comiesięcznym spotkaniu formacyjnym dla członków naszej Wspólnoty. Tym razem niestety o. Andrzej nie mógł być z nami, więc musieliśmy nieco poprzestawiać kolejność całego spotkania.

Zaczęliśmy od uwielbienia, które poprowadził Kamil, a potem przeszliśmy do części formacyjnej – konferencję dotyczącą posługi modlitwą o uzdrowienie powiedział dla nas (po wcześniejszych konsultacjach i licznych rozmowach z Pawłem) Kuba. Od kilku miesięcy odczuwamy w naszej Wspólnocie bardzo konkretne zaproszenie od Boga, byśmy otworzyli się na taką posługę i podczas głoszenia, a także w naszym codziennym życiu modlili się o uzdrowienie, aby nasze słowa były potwierdzone znakami czynionymi w imię Jezusa Chrystusa. Po części teoretycznej poświęciliśmy chwilę na to, żeby modlić się za siebie nawzajem – prosząc o konkretne uzdrowienie z naszych chorób i dolegliwości. Kilka osób podzieliło się potem świadectwem, że doświadczany ból odszedł. Dziękujemy Bogu za to, że chce się nami posługiwać i nieustannie prosimy Go, aby przymnażał nam wiary.

Na tej części spotkania byli też obecni Ada z Arkiem oraz ich synek Jaś – dla większości z nas była to pierwsza okazja, żeby zobaczyć najmłodszego członka naszej Wspólnoty. Mamy nadzieję, że z tygodnia na tydzień będziemy go mogli widywać coraz częściej!

O 12.00 uczestniczyliśmy w mszy konwentualnej u oo. dominikanów, podczas której klasztorna wspólnota świętowała imieniny o. Wojciecha Prusa – duszpasterza Wspólnoty Lednickiej. Cieszymy się, że mogliśmy podczas liturgii posługiwać przy ołtarzu oraz jako czytający.

Po Eucharystii przeszliśmy do Sali Niebieskiej na wspólną agapę – czas na nieskrepowane niczym rozmowy, dzielenie się swoimi doświadczeniami ostatnich tygodni – po prostu bycie ze sobą w gronie Wspólnoty.

Kolejne nasze spotkanie formacyjne 21 maja będzie połączone z „Przejściem”, czyli dwudniowymi warsztatami dla osób, które chciałyby dołączyć do naszej Wspólnoty.

Recent Posts