Spotkanie formacyjne w marcu

Jak co miesiąc, zebraliśmy się rankiem w zeszłą sobotę, 25 marca, aby wspólnie spędzić trochę czasu. W planie była jak zawsze standardowa kawa, herbata i coś słodkiego, konferencja Ojca Andrzeja, która dotyczyła roli kapłana we Wspólnocie oraz coś pożywniejszego po niej.

Tym razem  ten czas był wyjątkowy, ponieważ dzień wcześniej Ojciec Andrzej obchodził urodziny. Z tego względu Kinga z Żanetą zrobiły tort, a Emilka zadbała o prezent- Ojciec Andrzej podczas rekolekcji w Puszczykowie zachwalał jeden z pejzaży wiszących na jednej ze ścian tamtejszego proboszcza. Nie powiemy jak, ale udało nam się  przy odrobinie przychylności Ducha Świętego, w pełni legalną drogą, ten obraz dla Ojca Andrzeja zdobyć! Ojciec był „zszokowany” jak sam powiedział i czuliśmy jego poruszenie :)

Po wręczeniu prezentu konferencja odbyła się w nietypowej, warsztatowej formie, która zmuszała nas wszystkich do myślenia i pozwoliła na wymianę refleksji na temat roli kapłana we Wspólnocie.  Wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy  ciekawy artykuł, który stanowił nasz punt zaczepienia. Mogliśmy tą ważną kwestię rozważyć także w odniesieniu do naszej Wspólnoty mówiąc o szansach i zagrożeniach jakie są i na naszej drodze w tej materii.

Tak czy inaczej, obecnie czujemy, że Bóg nam jako Wspólnocie bardzo błogosławi- rozwijamy się i idziemy do przodu! A świadomość ogromu Jego łaski, którą nas obdarza, jest fundamentalna!

Tak jak Fundament jest fundamentalny, zanim wybierzesz się na ignacjańskie- co padło w jakiejś rozmowie, kiedy dzieliliśmy się doświadczeniami z rekolekcji :) Mamy nadzieję, że Bóg błogosławi także poczuciu humoru, które jest podtrzymywane w naszej Wspólnocie przez wyjątkowy charakter naszych żartów…

Boże, wszelkich łask, dla naszego kochanego duszpasterza!

 

 

Recent Posts