Przejście

W prawie każdy wtorek możemy podczas spotkania przywitać i poznać kogoś, kto przyszedł do nas po raz pierwszy. Każda z tych osób jest dla nas darem, nawet jeśli jej wizyta była jednorazowa. Mamy świadomość, że po ludzku wciąż jesteśmy niedoskonali, ale staramy się jak możemy, by każdy kto do nas przyjdzie mógł doświadczyć siły, jaką daje Wspólnota, żeby mógł zobaczyć Bożą obecność pomiędzy nami. Cieszymy się, że Bóg nieustannie daje nam osoby, które chcą wspólnie z nami się modlić, dzielić Słowem, głosić Ewangelie i po prostu być.

Dla tych, którzy chcą dołączyć do naszej Wspólnoty organizujemy co kilka miesięcy warsztaty Przejścia, które odbywają się w piątek wieczorem i w sobotę od rana do wczesnego popołudnia. Pierwsze w tym roku duszpasterskim Przejście odbyło się w miniony weekend 4/5 grudnia i w obecności wielu członków Wspólnoty, uczestniczyło w nim 8 osób.
W piątek miały one możliwość doświadczyć mocy Bożego Słowa, gdy Kuba głosił im kerygmat – najważniejszą dla naszej wiary prawdę o Miłości Boga do człowieka oraz o Jego odpowiedzi na nasz grzech – o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, który posyła nam swego Ducha, by ten nas prowadził w wierze i wszczepiał jeszcze mocniej we wspólnotę Kościoła.
To głoszenie było połączone ze świadectwami członków Wspólnoty, którzy dzielili się tym, jak doświadczyli Bożego działania w swoim życiu. Modliliśmy się także za uczestników Przejścia, prosząc dla nich o doświadczenie Miłości Boga, uzdrowienie ich duchowych i fizycznych ran oraz o umocnienie darów Ducha Świętego w nich.

Podskórnie czuliśmy, że piątkowe wczorajsze treści i doświadczenia nie mogą być pozostawione same sobie. Co robić kiedy odkrywamy Boga, Jego Miłość do Nas i Jego Zbawienie? Odpowiedź jest prosta: iść i głosić!

Właśnie o tym był drugi dzień warsztatów przejścia. Słuchaliśmy konferencji o źródłach naszego wychodzenia na ulice. Nakaz Jezusa pozostawiony apostołom dotyczy również nas. Z Jego posłannictwem wychodzimy do ludzi i to Jego mocą właśnie dokonują się nawrócenia i uzdrowienia. Uczyliśmy się o ewangelizacji z praktycznego punktu widzenia, przyglądaliśmy się temu jak powinno wyglądać nasze głoszenie, czym jest kerygmat oraz jak go stosować.
Później Martyna pokazała Nam w jaki sposób nasze świadectwo może pomagać Nam w ewangelizacji. Po wspólnej Eucharystii nie pozostało Nam nic innego jak iść i sprawdzić to w praktyce. Stary Rynek tego dnia był idealnym miejscem do wypróbowania naszych ewangelizacyjnych sił. I tak, w piękny sobotni poranek, ośmioro przejściowiczów mogło sprawdzić czym zajmuje się wspólnota św. Jacka i już bardziej świadomie podjąć decyzję o należeniu do wspólnoty.

Dziękujemy Bogu za ten czas, za doświadczenie wspólnoty i za osoby, które chcą dalej iść za Bogiem drogą przetartą przez św. Jacka.

Recommended Posts