Podsumowanie Jackowego roku

Rankiem, w sobotę 25 czerwca, spotkaliśmy się u Dominikanów, aby podsumować dobiegający końca wspólnotowy rok, biorąc pod uwagę wszystko to, co działo się cały ten czas. A aby w tym wszystkim obecny był Bóg, rozpoczęliśmy uwielbieniem, bez którego nasze spotkania nie byłyby chyba pełne…:)

Po Uwielbieniu głos zabrał Kamil, pełniący posługę Lidera. Przedstawił nam wszystko to, co było dla niego ważne zarówno w aspekcie posługi Lidera jak i w kontekście Bożego prowadzenia nas wszystkich w ciągu całego roku. Kamil podziękował nam wszystkim za ten rok- za nasz czas, wysiłek, zaangażowanie, modlitwę, za rok który był dobry i przyniósł wiele owoców a każdy z nas miał w tym swój udział. Nie sposób było nie zauważyć, że w tym jak funkcjonowała nasza Wspólnota spełniały się Boże obietnice. Rozwijaliśmy się charyzmatycznie, posługiwaliśmy, cieszyliśmy się sobą wzajemnie, jednocześnie wzrastając w wierze i odkrywając w sobie chęć głoszenia o Bogu, który jest hojny. O 12 wybraliśmy się na Eucharystię, a po niej przeznaczyliśmy czas na ostatnią w tym roku akademickim i wspólnotowym,  integrację.

To był dobry rok! Wierzymy, że Bóg zatroszczy się o to, aby kolejny był co najmniej tak dobry  jak ten. Tymczasem niektórzy z nas rozstaną się ze sobą na całe wakacje… :) Ale i one dobiegną kiedyś końca i powrócimy z nową energią.  Natomiast w wakacje nasze spotkania będą miały unikatowy charakter dla tych, którzy nadal są w Poznaniu obecni ale nie tylko dla nich 😉  Będziemy zaczynać we wtorki, jak zawsze, uczestnictwem we mszy o 19.00 u Dominikanów, a potem  będzie czas w Niebieskiej na wspólną modlitwę, czytanie Liturgii Słowa z najbliższej niedzieli i dzielenie w małych grupkach. A potem na integrację! Czuj się zaproszony już na spotkanie w najbliższy wtorek!

 

 

Recent Posts