Odwiedziny we Wrocławiu

Sobota 19 marca, była dla niektórych członków naszej wspólnoty dniem, który był wyjątkowo długi. Rozpoczęliśmy rano spotkaniem formacji pogłębionej, potem kobiety pozostały na formacji kobiet, jednocześnie chłopaki rozgrywali mecz koszykówki w salezjańskiej bursie,  a potem kilkoro z nas już tego dnia wybrało się w drogę do Wrocławia. Naszym celem był klasztor Ojców Dominikanów, gdzie obecnie posługuje nasz poprzedni duszpasterz – O. Krzysztof Lorczyk więc nie było problemu z nietypowym noclegiem.

Miło było znów porozmawiać z nim późnym wieczorem jak za starych dobrych czasów w niebieskiej po wtorkowym spotkaniu czy  zwyczajnie zjeść razem niedzielne śniadanie przy rozśpiewanym chórze za ścianą. Jednak tym, co przyciągnęło nas głównie do Wrocławia było zaproszenie księdza Jakuba Bartczaka na ewangelizację podczas Niedzieli Palmowej i Diecezjalnych Dni Młodych.

Po przyjeździe kilku kolejnych członków naszej wspólnoty, udaliśmy się więc na Eucharystię do wrocławskiej katedry przepełnioną młodymi ludźmi z palmami a potem rozpoczęliśmy ewangelizację. Wiał zarówno Duch jak i wiatr. Pogoda nie sprzyjała, ale ze sceny słyszeliśmy pełnego pogody ducha rapującego Księdza, co dodawało otuchy. „W Boga i prawdę po prostu wierzę!”.
My też wierzymy!

Recommended Posts