Modlitwa myślna

24 maja odbyło się nasze tradycyjne wtorkowe spotkanie.

Rozpoczęliśmy wyjątkową prymicyjną Eucharystią o 19 , aby potem przenieść się do kaplicy u Pana Boga za Piecem. Po przywitaniu przez Kubę osób, które przybyły do nas pierwszy raz, uwielbialiśmy. Wielbienie tym razem poprowadził Paweł. Potem wysłuchaliśmy przewidzianej wcześniej prelekcji Ani na temat Modlitwy Myślnej. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat tego w jaki sposób można bardziej indywidualnie pielęgnować relację z Bogiem. Modlitwa ta zawsze jest trwaniem w Jego obecności naszego umysłu, ale przede wszystkim duszy, a obecność ta jest tym, co buduje naszą wiarę.

W ubiegły wtorek, świadectwem podzieliła się Beata. Dotyczyło ono Przejścia, w którym wzięła udział. Cieszymy się że Bóg przyprowadza do naszej wspólnoty kolejne osoby i tworzy w niej przestrzeń, w której się odnajdują!

Nieco mniej pozytywnie zareagowaliśmy na wiadomość Angeliki, która jest w naszej Wspólnocie od kilku lat. Otóż Angelika przeprowadza się do Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że  Bóg powoła na jej miejsce w Diakonii Muzycznej co najmniej tak ładny głos aby nadal równie pięknie wielbić Pana śpiewem. Podziękowaliśmy jej za kilka lat posługi i wręczyliśmy drobny upominek. Nie mamy wątpliwości co do tego, że Wspólnota św. Jacka jest miłym wspomnieniem, do którego chce się powracać,  dlatego liczymy na to, że Angelika jeszcze nie raz nas odwiedzi! :)

Nie obyło się bez Niebieskiej i rozmów przy ciastkach, czekoladzie i herbacie. :)

Tymczasem dziś wybieramy się na Ewangelizację Uliczną- ostatnią przed Lednicą, która zbliża się wielkimi krokami.  Rekolekcje rozpoczynamy już w środę! Módlmy się w intencji spotkanych dziś ludzi i  przygotowań do Lednicy- abyśmy byli chłonni na nową wiedzę i otwarci na Ducha, który będzie nas posyłał :)

Recent Posts