Kreatywnie

Nasze wtorkowe spotkanie zaczęliśmy, jak zawsze, wspólnym uczestnictwem w Eucharystii, którą celebrował nasz duszpasterz o. Andrzej, który na koniec mszy bardzo serdecznie zaprosił wszystkich zainteresowanych do wspólnej modlitwy uwielbienia w Kaplicy u Pana Boga za piecem. Oprócz osób regularnie uczestniczących w naszych spotkaniach na to zaproszenie odpowiedziało jeszcze kilka osób, które wcześniej nigdy u nas nie były. Bardzo się cieszymy z ich obecności i mamy nadzieję, że w naszej Wspólnocie znajdą miejsce dla rozwijania swojej wiary.

Po wspólnym uwielbieniu Kuba poprowadził dla nas wszystkich warsztaty kreatywnej ewangelizacji (kto nie był może nadrobić braki, oglądając załączony filmik!). Po krótkim wstępie teoretycznym zaprosił nas do tego, żebyśmy w grupach pomyśleli o tym, jak zorganizować ewangelizację na różne okazje – Walentynki, Prima Aprilis, początek lata i jeszcze kilka innych dni w roku. Mogliśmy wspólnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcielibyśmy dotrzeć do innych, gdybyśmy mieli nieograniczone możliwości finansowe i logistyczne, a co zrobilibyśmy mając o wiele mniej. Pomysłów było mnóstwo i wierzymy, że część z nich uda nam się zrealizować w mniejszym lub większym stopniu w najbliższych miesiącach. Niezależnie od tego, jakie będziemy mieli możliwości techniczne, pamiętamy o jednym – nie ma głoszenia bez Ducha Świętego!

Dlatego, choć ciągle modlimy się o fundusze na potrzebny nam do organizacji ewangelizacji sprzęt, przede wszystkim powierzamy się Jemu – by to On nas prowadził i się nami posługiwał. W najbliższy wtorek kolejna POMPA i głęboko wierzymy, że Duch Święty już przygotowuje serca nasze i tych, których spotkamy podczas głoszenia.

Recommended Posts