Kobiety i Jakub

Autor:
W Życie wspólnoty

W ostatni wtorek trudno było na ulicach Poznania zobaczyć kogoś, kto nie niósłby jakiś tulipanów, róż czy goździków w rękach. Wiadomo dlaczego – Dzień Kobiet. Ciesząc się tym, że w naszej Wspólnocie mamy ich całkiem sporo i każda wnosi ze sobą coś niepowtarzalnego i pięknego, chcieliśmy się na tej kobiecości skupić.

Często nie uświadamiamy sobie wagi wielu rzeczy we wzajemnych relacjach – zaczęliśmy więc od tego, że kilku mężczyzn (mężów i narzeczonych) z naszej Wspólnoty podzieliło się swoim doświadczeniem kobiecości – jak rozumieją, jak ją odkrywają i co ona wnosi w ich życie. Żeby jednak wyostrzyć uwagę kobiet na tych wszystkich słowach, słuchały ich z przesłoniętymi oczyma.

Odsłoniły je dopiero na drugą część spotkania. Mając świadomość, że słowa są ważne, nie zapominaliśmy o tym, że największym darem jest przyprowadzać ludzi do Ojca, który jest źródłem zarówno naszej kobiecości, jak i męskości. Ogromnie ważnym aspektem męskości jest sprawowanie władzy – władzy rozumianej jako służba na wzór Chrystusa. Tą naszą służbą była modlitwa wstawiennicza za wszystkie kobiety z naszej Wspólnoty, które były na spotkaniu. Całość zakończyliśmy krótkim uwielbieniem naszego Boga.

Oprócz kobiet, prezent na spotkaniu otrzymał też jeden mężczyzna. Kuba kilka tygodni temu stracił swoją gitarę. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać środki na kupienie mu nowej. Rzadko udaje się zrobić coś, żeby Kuba przestał gadać – przy tej okazji się udało 😉

Recent Posts