Jubileusz

W minioną sobotę, 7 listopada, prawdopodobnie najlepsza impreza w mieście odbywała się w biało-czarnej, dominikańskiej części Nieba. A powody ku temu były co najmniej dwa – dzień ten jest świętem Wszystkich Świętych Zakonu Kaznodziejskiego, a ponadto w tym roku stał się on początkiem obchodów Jubileuszu 800-lecia Zakonu.

Z tej okazji abp Stanisław Gądecki odprawił mszę inaugurującą Jubileusz, w czasie której odczytane zostało orędzie Generała Zakonu Kaznodziejskiego o. Bruno Cadoré OP na Rok Jubileuszowy i zapalona została świeca Jubileuszowa, od której potem zostało odpalone świece dla wszystkich wspólnot, duszpasterstw i grup działających przy poznańskim klasztorze dominikanów. W imieniu naszej Wspólnoty świecę odebrał nasz Lider – Kamil.

Przed nami cały rok świętowania i mnóstwa wydarzeń z tym związanych. Wszystkich sympatyków naszej Wspólnoty do tego świętowania (a przede wszystkim do dziękczynienia i modlitwy za Zakon Kaznodziejski) zapraszamy! Wszak my też jesteśmy częścią dominikańskiej rodziny i cieszymy się, że możemy czerpać z jej 800-letniego doświadczenia.

(fot. Dominik Fąferek)

Recommended Posts