Jesień w pełni – uwaga na zarazki!

Na dobry początek – Eucharystia. Zaczerpnięcie ze źródła życia i szybki przepływ do dużej sali. Wspólne przeżywanie Ducha śpiewem. Umocnieni, radośni, wyczekujący cotygodniowego uwielbienia zostajemy zderzeni z brutalną diagnozą. Virus lassus Evangelii. „Krąży jak lew ryczący, szukając kogo pożreć”.

Przed groźbą epidemii przestrzega Kuba – opierając się na wnikliwych badaniach doświadczeń własnych i mądrości Kościoła (papież Franciszek, Benedykt XVI, Jose Prado Flores…). Jakie są objawy? Generalnie – brak chęci do ewangelizacji. Potrafi przyjąć różne formy, od przekonania, że wystarczą dzieła charytatywne, przez bezustanne niezadowolenie tym, jak ewangelizacja wygląda, po zwątpienie, czy ja w ogóle do głoszenia Ewangelii jestem powołany (PS tak, jesteś, jeśli tylko zostałeś ochrzczony!). I o wiele więcej. Skutek? Zniechęcam się, nie głoszę, zamykam się.

Czy jest lekarstwo? Na to odpowiedź przynoszą świadectwo Pawła i modlitwa uwielbienia. Jezus pokazuje, że to On jest Lekarzem tego i innych wirusów panoszących się w moim i Twoim życiu. Śpiewamy, wznosimy ręce, by wyznać, że On jest wielki i że pragniemy Jego obecności. W modlitwie pomaga Marcin, z zapałem i prostotą kierując słowa ku Dobremu Ojcu. Nadzieja na zwycięstwo nad wszelkimi chorobami jeszcze bardziej się umacnia, bo po raz pierwszy od pobytu w szpitalu pojawia się wśród nas o.Andrzej, wdzięczny za modlitwę, odwiedziny i wszelkie otrzymane wsparcie.

Na koniec spotkania modlimy się za tych, którzy pomimo jesiennych wiatrów chcą w piątek wyruszyć na piątkową ewangelizację na Starołęce. Po modlitwie mała schadzka w niebieskiej sali – czas na rozmowy i ciepłą herbatę – kolejne antidotum na jesienne przeziębienie. Po takiej dawce modlitwy i wspólnoty odporność na duchowe zarazki zdecydowanie wzrosła! Możemy bez obaw ruszać z Ewangelią w jesienną codzienność!

/ Emilia

 

Poniżej adres, gdzie znajdziesz nagraną konferencję. Zapraszamy do wysłuchania!

https://www.dropbox.com/sh/brruqekfem8y1hc/AAAq0c-LWr7doeuz1KtqE6tOa/25-10-2016-Konferencja%20Kuby%20i%20%C5%9Bpiew.mp3?dl=0

Recent Posts