Grudniowa Pompa

Dopiero co, o tej samej porze co dziś, ale dobę do tyłu, byliśmy w trakcie naszego głoszenia na ulicy Wrocławskiej. Dlaczego? Bo każdy trzeci wtorek miesiąca to Pompa czyli duże głoszenie w które angażują się osoby z innych Wspólnot poza naszą. Tym razem było nas około trzydziestu i choć pogoda nie rozpieszczała to wierzę, że wielu z nas było wczoraj pełnych zapału do tego by ogłosić Poznaniakom Boga, który przekracza każdą słabość.

Tym razem głoszenie odbywało się w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia właśnie, podczas których przypominamy sobie zwłaszcza o podobieństwie Jezusa do nas, ponieważ jest Bogiem, który stał się człowiekiem. Ale zanim wyszliśmy głosić wzięliśmy udział w Eucharystii o 19 w naszej intencji i wysłuchaliśmy pięknej Ewangelii. Pięknej bo opowiada o Maryi powołanej przez Boga za pośrednictwem anioła Gabriela do tego, by pod swoim sercem nosić Boże dziecko. Pięknej bo pokazuje, że Bóg autentycznie realizuje to, co zapowiadał wcześniej więc jest konsekwentny w swoich obietnicach względem swoich dzieci. Pięknej bo mówi wprost o tym, że dla Boga nie ma nic co jest jakąś przeszkodą a zgodnie z bożą perspektywą wszystko jest możliwe. Tak jest i w życiu człowieka, który pozwoli działać Bogu w swoich życiu- można dostrzec to, że Bóg spełnia to, o czym nas w pewien sposób  zapewnił, przemienia to, co jest dla nas  trudne i pozwala zobaczyć rozwiązanie realnych sytuacji, które czasami wydają się nie mieć wyjścia. O tym mówiliśmy  ludziom kiedy ich spotykaliśmy. Po co? Najlepszym prezentem który możesz komuś dać jest właśnie Ewangelia, która mówi o tym, że w obliczu naszych słabości istnieje Ktoś większy, kto przychodzi ratować nas z naszej ciemności i nigdy nie pozostawia nas zdanych tylko na siebie. Dodatkowym urozmaiceniem tej Pompy było to, że podczas głoszenia częstowaliśmy ludzi czekoladą :)

Po głoszeniu był czas na Uwielbienie, które przyciągnęło spojrzenia ludzi, którzy do tej pory można jeszcze nas nie zauważyli mimo nagłośnienia. Uwielbialiśmy, bo jest przecież jest czemu. A potem skierowaliśmy się do klasztoru by usiąść, pogadać, podzielić świadectwami i oczywiście trochę się ogrzać przy herbacie i czymś słodkim.

Ślemy stąd podziękowania dla wszystkich, kórzy głosili razem z nami. To super, że wpieracie naszą inicjatywę i znajdujemy wspólne zaproszenie do tego, by głosić. Do następnej pompy, już w nowym roku!

 

Recent Posts