Formacja w grudniu

10 grudnia, w sobotę, odbyło się nasze spotkanie formacyjne. Podobnie jak ostatnio rozgościliśmy się w Sali Niebieskiej aby spędzić ze sobą trochę czasu. Rozpoczelismy spotkanie czymś słodkim a potem przenieśliśmy się do Dużej Sali, gdzie ojciec Andrzej powiedział dla nas bardzo ciekawą konferencję która dotyczyła tego jak funkcjonuje wspólnota, jakie niesie ze sobą błogosławieństwo ale i jakie są zagrożenia. Mogliśmy wyciągnąć z tego przemówienia wiele istotnych wniosków jak na przykład ten, że tym co skupia wspólnotę nie może byc ani żaden człowiek czy grupa ludzi ani zadanie które realizują ale Bóg który zawsze powinien być w centrum uwagi. I nawet jeżeli niektórym z nas zdarzy się od niego oddalić (co wpływa na całość), wówczas powinniśmy dbać o to aby nieustannie do niego powracać, jako do jedynego autorytetu który jest stały pośród wszystkich zmian. I nic innego poza Nim nie może zdominować kierunku w którym zmierza Wspólnota, jeżeli to w Bogu wszystko będzie zanurzone, wówczas istnieje szansa na to ze relacje miedzy nami będą dobre, ze nie pominiemy nikogo, ze na prawdę będziemy uczyli się kochać drugiego człowieka od najlepszego nauczyciela.
Po tym treściwym wykładzie był jeszcze czas na dyskusje która naturalnie się pojawiła a potem przenieśliśmy sie do Niebieskiej aby zjeść razem coś pożywnego bo nastała już obiadowa pora ?
To było dobre spotkanie. Konferencja pozwoliła nam uwrażliwić się na wiele rzeczy które dotyczą i nas jako grupy i rozjasnila to, co dzieje sie na bieżąco a może nie dla każdego i nie zawsze jest jasne.

Recent Posts