Formacja Kobiet

14 listopada poznański klasztor Dominikanów przejęły kobiety. Tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie Formacji Kobiet, będącej tegorocznym novum formacji pogłębionej naszej wspólnoty.

Najlepiej zacząć „od początku”, więc na pierwszym spotkaniu rozważałyśmy czym w ogóle jest kobiecość, na czym polega charyzmat kobiety i dlaczego to właśnie kobieta zwieńczyła akt stworzenia świata. Spotkanie rozpoczęłyśmy konferencją ks. Krzysztofa Andrzejewskiego – wieloletniego duszpasterza kobiet, proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP oraz kustosza sanktuarium Matki Pięknej Miłości w Sobocie. Był również czas na klasykę czyli kobiece pogaduchy przy kawie i słodkościach w Sali Niebieskiej, gdzie zaskoczyła nas niespodzianka w postaci Adriana, który przy dźwiękach muzyki opowiedział nam czym dla niego jest kobiecość. Na koniec spotkałyśmy się z panią Ewą i Agnieszką ze wspólnoty Paleolit, które w sposób niezwykły i inspirujący opowiedziały o wyjątkowości bycia kobietą, podzieliły się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem oraz udowodniły, że nie taka „Urzekająca” straszna jak ją malują.

Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet już wkrótce! A już dziś proszę Cię o modlitwę w intencji tego dzieła, by było one dla nas przestrzenią do spotkania z Bogiem i doświadczania Jego Miłości, o której będziemy mogły opowiadać innym.

Recommended Posts