Dar języków

Miniony tydzień, pełen ewangelizacyjnych wrażeń, zakończyliśmy comiesięcznym sobotnim spotkaniem formacji pogłębionej dla członków Wspólnoty. Ze względu na niedawną operację o. Andrzeja musieliśmy zmienić nieco „rozkład jazdy”, więc zaczęliśmy od wspólnego uwielbienia w Dużej Sali, które poprowadził Kamil.

Konferencje zawsze przygotowuje dla nas ojciec Andrzej, jednak tym razem nie mógł tego zrobić ze względu na rehabilitację po zabiegu, więc temat „Dar języków w historii Kościoła” przedstawił nam Paweł. Dzięki tej konferencji mieliśmy okazję pogłębić wiedzę wyniesioną z naszych listopadowych rekolekcji poświęconych charyzmatom. Jak zawsze w przypadku konferencji Pawła było bardzo merytorycznie, płomiennie i oczywiście ortodoksyjnie.

Z wielką chęcią posłuchalibyśmy Pawła jeszcze dłużej, ale na 12.00 szliśmy spotkać się z Tym, który udziela wszelkich darów – z Chrystusem obecnym w Eucharystii, którą celebrował o. Stach. A po mszy, w przygotowanej już wcześniej Sali Niebieskiej, mogliśmy spokojnie usiąść i cieszyć się swoim towarzystwem, delektując się owocami licznych kucharskich talentów obecnych w naszej Wspólnocie.

Recommended Posts