„Abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie…”

Dziś wróciliśmy z Lipnicy, gdzie w domu sióstr Urszulanek w gronie Odpowiedzialnych podejmowaliśmy decyzje o tym, jak chcemy, aby wyglądało nasze życie i posługa w nadchodzącym roku. A bardziej – staraliśmy się jak najlepiej wsłuchać w to, jak to wszystko wyobraża sobie Bóg.

Po pięciu latach istnienia Wspólnoty mamy poczucie, że każdy kolejny taki wyjazd jest coraz spokojniejszy, że coraz więcej spraw jest dla nas bardzo jasnych i nie wymaga zażartych dyskusji do bladego świtu. A gdy coś zmieniamy (nawet radykalnie), to większość z nas ma podobne intuicje. Wiemy, że możemy wymyślić sobie najdoskonalszy plan, ale on i tak na nic się nie zda, jeśli nie będziemy zasłuchani w Ducha. Dlatego też zależało nam na tym, żeby codziennie podczas tego wyjazdu słuchać Jego Słowa podczas Eucharystii i uwielbienia, aby pomiędzy kolejnymi blokami rozmów znajdywać czas na zapatrzenie się w Chrystusa podczas adoracji.
Wracamy do Poznania z wizją, która nas pociąga, którą chcemy realizować dla Bożej chwały. Wracamy, mając poczucie, że sami z siebie nic nie możemy, bo jesteśmy tylko „nieużytecznymi sługami”. Ale pobrzmiewa w naszych sercach Słowo z Listu do Tymoteusza: „nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego”.

A jak to wszystko będzie u nas wyglądało w najbliższym czasie? Co się zmieni? Gdzie i w jaki sposób będziemy głosić? – o tym już we wtorek na naszym pierwszym spotkaniu w nowym roku duszpasterskim. W nowym miejscu – Dużej Sali u dominikanów.

Zapraszamy! :)

 

/ Kamil.

Recent Posts