Przejście i spotkanie formacyjne

Kilka razy w roku, w naszym wspólnotowym kalendarzu nastaje czas poświęcony osobom rozważającym dołączenie do naszej Wspólnoty- tak zwane ,,Przejście”. Wobec tego, piątkowy wieczór i połowę dzisiejszego dnia spędziliśmy doświadczając i przypominając sobie to, co głosimy, czyli moc kerygmatu.

W piątek zebraliśmy się w Kaplicy Akademickiej przy klasztorze O. Dominikanów. Uwielbialiśmy, a potem wysłuchaliśmy konferencji Jakuba i Pawła, co przybliżyło nam perspektywę Bożej Miłości do człowieka od samego początku stworzenia. Modliliśmy się także o Ducha Świętego, aby w akcie odnowienia Chrztu Świętego dawał nam nowe życie i uzdalniał do budowania wspólnoty przez charyzmaty, którymi zostajemy obdarzeni.

W tym miesiącu, drugi dzień ,,Przejścia” był dla nas jednocześnie spotkaniem formacji pogłębionej. Zbliża się czas Lednickiego spotkania Młodych a wraz z nim największe dzieło ewangelizacyjne, którym koordynujemy czyli Ewangelizacja na Polach Lednickich. W związku z tym, warto nie poprzestać na niecierpliwym oczekiwaniu, ale i dotknąć przygotowań. Głos zabrał Kuba i Paweł, a Martyna poprowadziła warsztaty dotyczące świadectwa. Po Eucharystii w samo południe, aby dać Bogu pole do działania, wybraliśmy się przed Operę aby „iść i głosić” Dobrą Nowinę.  Po powrocie nie zabrakło czasu na agapę i dzielenie się Jego działaniem, bo przecież towarzyszył nam cały czas.

Dobrze było przeżyć święto naszej Wspólnoty w przestrzeni głoszenia, gdzie realizuje się nasz charyzmat. Ponownie zanurzyliśmy się w Chrystusie, aby Bóg mógł wypełniać swoją obietnicę i przez ,,głupstwo głoszenia zbawić wierzących”. :)

Tymczasem, do Jackowego wtorku!

 

Recent Posts