Spowiedź i Eucharystia – fundamenty życia ewangelizatora

Kolejny modlitewno-formacyjny wtorek za nami! Zaczęliśmy od wspólnej Eucharystii u dominikanów, którą odprawił nasz duszpasterz – o. Andrzej, przypominając nam w głoszonym Słowie o potrzebie czujności i życia w łasce sakramentalnej – abyśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem.

A w dalszej części też było o sakramentach – głównie o Spowiedzi i Eucharystii. Konferencję (drugą z cyklu dotyczącego „fundamentów życia ewangelizatora”) przygotował dla nas tym razem Paweł Skoczylas, który w swoim przepowiadaniu starał się pokazać nam, że Spowiedź i Eucharystia to miejsca, w których możemy najpełniej wrócić do doświadczenia chrztu – do doświadczenia otrzymania nowego życia w Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Ożywieni tym Słowem i przepełnieni wdzięcznością za te dary, których Bóg udziela nam w Kościele stanęliśmy wspólnie do modlitwy uwielbienia, którą prowadziła Ania przy wsparciu Diakonii Muzycznej (i małego Jasia dzielnie grającego na wyszperanej w koszu z zabawkami trąbce).

Całość spotkania, w zastępstwie za chorego Kubę, poprowadził dziś Kamil, ale na szczęście nie było to dla niego trudnością – wszak przez minione dwa lata to on co tydzień czuwał nad przebiegiem wtorkowych spotkań jako nasz Lider.

Po rozesłaniu tych, którzy w piątek pojadą głosić do Sierakowa podczas spotkań dla kandydatów do bierzmowania i błogosławieństwie o. Andrzeja była jeszcze chwilką na rozmowy przy herbacie i ciastkach.

A już za tydzień wolny wtorek – co przygotował dla nas Duch Święty? Przyjdź i przekonaj się!

Recent Posts