Dlaczego ulica?

Czy o Bogu można mówić tylko w kościele? Jesteśmy przekonani o tym, że  radosna nowina o Jezusie Chrystusie powinna dotrzeć do każdego: tak do studentów rozpoczynających weekend w poznańskich pubach, jak i ich profesorów wracających pospiesznym krokiem z zajęć; tak do szefów korporacji wsiadających do błyszczących samochodów, jak i ich pracowników wychodzących z tramwajów; tak do rodzin na popołudniowym spacerze, jak i księży spieszących na wieczorną mszę. Dlatego od początku swojego istnienia Wspólnota św. Jacka wychodzi na ulice Poznania, aby tam dawać świadectwo o Jezusie Chrystusie, który jest szczególnie blisko zabieganych, zmęczonych i zniechęconych.

(…) Wyjście na ulice dla wielu z nas nie jest łatwe, zawsze jest w nas ta niepewność… kogo spotkamy? Czy ktoś będzie chciał nas wysłuchać? Czy nie odbiorą nas za dziwaków?

Po pewnym czasie okazuje się, że ewangelizacja staję się naszym stylem życia, staje się nieodłączną potrzebą serca, aby iść na krańce ziemi i głosić Dobra Nowinę tym, którzy twierdzą, że Jezus, że Kościół nie ma im nic do zaoferowania.

Justyna

Kiedy?

Najczęściej głosimy na ulicach Poznania w okolicach klasztoru oo. Dominikanów. Wyjścia ewangelizacyjne są organizowane indywidualnie przez uformowanych do takiej posługi członków wspólnoty .