Dlaczego Lednica?

Drugą – obok ewangelizacji ulicznej – istotną przestrzenią głoszenia Ewangelii dla naszej wspólnoty jest coroczne czerwcowe spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Ewangelizatorzy już w 2003 r. wychodzili do młodych ukrytych w okalających Pola lasach – zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał o Wspólnocie św. Jacka. Lednica jest miejscem szczególnie drogim wspólnocie – to tam powstaliśmy, tam w 2011 roku wielu z nas rozpoznało w sobie pragnienie założenia wspólnoty ewangelizacyjnej w Poznaniu.

Czy jest potrzeba ewangelizacji na spotkaniu chrześcijańskim? Nie ma wątpliwości nikt, kto mógł porozmawiać z młodymi, którzy nie biorą udziału we wspólnych modlitwach i tańcach, zagubionymi gdzieś poza ogólną radością.

To właśnie wtedy zerwały się kajdany, rozwaliły się fundamenty tej ostatniej ściany. Dnia 31 maja MIŁOŚĆ mnie znalazła, nie tylko ta ludzka ale i Boska.

Karol

Kiedy?

W pierwszą sobotę czerwca na Polach Lednickich odbywa się spotkanie. Rekolekcje dla ewangelizatorów rozpoczynają się w środę i trwają do piątku.

Odpowiedzialny

Krzysztof Nowicki